Tarbekunst: keraamika, portselanimaal, metalli-, naha-, klaasi- ja puutöö

Keraamika

Väga paljude rahvaülikooli sõprade lemmikkoolitus - keraamika - on ajast-aega olnud kõige levinum tarbekunstiliik. Keraamikaga tegelemine mõjub väga teraapiliselt ning valminud tööd on isikupäraseks kingituseks endale ning lähedastele. Kursusel voolitakse ning treitakse savist erinevaid vorme ning kõrgkuumusahjus on võimalik neist midagi ilusat valmis küpsetada.

Puutööd

Mööbli värskendamiseks on erinevaid töövõtteid, on unustatuid ja on uusi nippe. Erinevatel koolitustel on võimalik restaureerimisega põhjalikumalt "sina" peale saada või hoopis uusi asju meisterdada. Enamik vajaminevat materjali on koolitusetasu sees, hinna sisse ei kuulu hinged, rattad, nupud, pealiskangad, jne.

Nahakunst ja -disain

Erinevatel koolitustel saadakse oskusi naha kujundamise võimalustest, erinevatest köitmisviisidest ja taaskasutusest.

Metallehistöö

Metallehistöö on traditsioonilistest materjalidest - metallist (vask, messing, pronks) ja kaasaegsetest materjalidest väikevormide valmistamine. Metallid (vask, messing, pronks) on kursusetasu sees.

Sepatöö

Koolitus toimub minigrupis- 2 osalejat. Õppetöö toimub soovi korral inglise keeles.

Portselanimaal

Portselanile maalides saab kujundada nõud omanäoliseks ja isikupäraseks. Mis võib olla uhkem kui hommikukohvi juua endakaunistatud kruusist ning hommikupudru mehele serveerida isikupäraseks maalitud taldrikult.

Klaasisulatus

Klaasisulatuses on võimalik kiiresti ja vähese verevalamisega luua kauneid ning isikupäraseid klaastaieseid. Valmivad kaunid taiesed vikerkaarevärvilistest unenäoliste habras-läbipaistvateni.

UUS! Majoolika- Mallorca saare maaliline keraamika

Majoolika on keraamikatehnika, mille maalimise eripära seisneb selles, et maalitakse toorele glasuurile. Selline maalimisviis tagab värvide kirkuse peale põletusprotsessi.

Savi vormimine potikedral-individuaalkoolitus

Kursusele ootame huvilisi, kes on huvitatud potikedral saviesemete vormimise õppimisest. Individuaalkoolitus, kus juhendaja on ainult Teie päralt!

""

Siin on mõnus vaba õhkkond, mis pole ilmaski akadeemiline ja surutud. Kõik mis siit saab, on iseenda jaoks. Praktiliste uute oskuste pärast tasub alati tagasi tulla. Ja peale kursust on kuidagi puhanud ja hea olla. Ja natuke rikkam ka, uute teadmiste ja oskuste võrra.
Mikk, 28.a