Metallehistöö: Kodarraha EV 100

Kodarraha oli 18.-19. saj. üks levinumaid talurahvaehteid. Võime seda uhkusega pidada "eesti nokiaks", sest teistel rahvastel taolist ehtetüüpi pole. Kodarraha keskel on traditsiooniliselt vermitud münt, aga sageli on kasutatud ka isevalmistatud münditaolist litrit. Seega, järgides vana traditsiooni, võime kasutada nii ajaloos käibel olnud münti kui ka omameisterdatud unikaalset kaelaraha. Kodarate kuju võime laenata ajaloolistelt ehetelt.

Toimub Ainemaht Hind
20.11-7.12.2017
E 20.11, N 23.11, E 4.12 ja N 7.12 kell 18 - 21
Vaksali 7
16 ak. tundi 54 €
Registreerima

Koolitust toetab osaliselt KÜSK

Teemad

• materjalide valik
  • kodarraha kavandamine
  • tööjoonise tegemine
  • kodarraha valmistamine

Materjalina võime kasutada traditsioonilist hõbedat või punast vaske. Kodarraha valmistamiseks sobiv vask on kursuse hinna sees. Kui osaleja soovib valmistada ehte hõbedast, siis tuleb hõbeda eest sularahas (vastavalt ehte kaalule) eraldi tasuda.

Juhendaja

Väino Niitvägi

1975-81 õppis Eesti Riiklikus Kunstiinstituudis metallieriala, õppinud ja töötanud Armeenias meister Artsrun Berberjani juures, töötanud metallirestauraatorina, Tallinna Vanalinna hariduskolleegiumi metallikoja meistri ja metallehistöö õpetajana, Tartu Katoliku Kooli ja Tartu Erakooli poiste tööõpetuse (metalliehistöö) õpetajana, alates 2007 OÜ Kikkasepa metallikunstnik ja sepp ja alates 2010 Tartu Rahvaülikooli metalliehistöö õpetaja

Registreeri gruppi

Osaleja
Sisesta osaleja eesnimi.
Sisesta osaleja perekonnanimi.
Sisesta osaleja kontakttelefon.
Sisesta osaleja e-posti aadress, millele saadame registreerimiskinnituse.
Sisesta osaleja isikukood, et vältida segadust nimekaimudega.
Kui sul on sooduskupong, sisesta selle number siia.
Tutvu õppetöö korraldusega siin!
  1. Kursuslane garanteerib endale koha, kui kursusetasu laekub ettenähtud kuupäevaks või koolituslepingu sõlmimisega, kui ta soovib tasuda kahes osas.
  2. Kursusest loobumise korral palume sellest Tartu Rahvaülikooli viivitamatult teavitada. Kursusest loobumisel vähem kui kaks päeva enne kursuse algust või kui kursus on juba alanud, õppetasu ei tagastata.
  3. Tartu Rahvaülikoolil on õigus teha õppeplaanis muudatusi. Registreerunuid teavitatakse sellest viivitamatult. Õppetasu tagastatakse või soovi korral kantakse üle mõnele teisele kursusele.
  4. Kursuse läbinutele väljastatakse Tartu Rahvaülikooli tunnistus või tõend.

Jaga selle kursuse infot teistega.

Jaga |