Metallehistöö: Muinasehted - käevõru

Info

Kursusel on eeskujuks ajaloolised sepisehted. Tehakse tutvust sepisehte kui iidse kunstiga, mis hõlmab nii musta kui värvilist metalli, kätt proovitakse messingi ja vasega.

Toimub Ainemaht Hind
27.03-17.04.2017
E kell 18 - 21
Vaksali 7
16 ak. tundi 89 €
Registreerima

Kursusel valmib käevõru. Töö toimub külma metalliga, mida aegajalt lõõmutatakse, et taastada metalli plastilisus.

Teemad:

• käevõru kavandamine
  • materjalide ja töövahendite valimine
  • töövõtetega tutvumine: materjali lõhestamine meisli abil, venitamine vasardamise teel, dordeerimine (varda väänamine), painutamine, punslitega (täpitsatega) dekoreerimine
  • pinnaviimistluse erinevad võtted
  • praktiline töö - ehte valmistamine Õppe kogumaht on 19 akadeemilist tundi (sh 16 tundi auditoorset ja praktilist tööd, 3 tundi iseseisvat tööd).

Juhendaja

Väino Niitvägi

1975-81 õppis Eesti Riiklikus Kunstiinstituudis metallieriala, õppinud ja töötanud Armeenias meister Artsrun Berberjani juures, töötanud metallirestauraatorina, Tallinna Vanalinna hariduskolleegiumi metallikoja meistri ja metallehistöö õpetajana, Tartu Katoliku Kooli ja Tartu Erakooli poiste tööõpetuse (metalliehistöö) õpetajana, alates 2007 OÜ Kikkasepa metallikunstnik ja sepp ja alates 2010 Tartu Rahvaülikooli metalliehistöö õpetaja

Registreeri gruppi

Osaleja
Sisesta osaleja eesnimi.
Sisesta osaleja perekonnanimi.
Sisesta osaleja kontakttelefon.
Sisesta osaleja e-posti aadress, millele saadame registreerimiskinnituse.
Sisesta osaleja isikukood, et vältida segadust nimekaimudega.
Kui sul on sooduskupong, sisesta selle number siia.
Tutvu õppetöö korraldusega siin!
  1. Kursuslane garanteerib endale koha, kui kursusetasu laekub ettenähtud kuupäevaks või koolituslepingu sõlmimisega, kui ta soovib tasuda kahes osas.
  2. Kursusest loobumise korral palume sellest Tartu Rahvaülikooli viivitamatult teavitada. Kursusest loobumisel vähem kui kaks päeva enne kursuse algust või kui kursus on juba alanud, õppetasu ei tagastata.
  3. Tartu Rahvaülikoolil on õigus teha õppeplaanis muudatusi. Registreerunuid teavitatakse sellest viivitamatult. Õppetasu tagastatakse või soovi korral kantakse üle mõnele teisele kursusele.
  4. Kursuse läbinutele väljastatakse Tartu Rahvaülikooli tunnistus või tõend.

Jaga selle kursuse infot teistega.

Jaga |