Tarbekunst

Tarbekunst on kunstiharu, mis tegeleb praktiliste ja igapäevaselt kasutatavate esemete kunstilise kujundamisega.

Keraamika

Väga paljude rahvaülikooli sõprade lemmikkoolitus - keraamika - on ajast-aega olnud kõige levinum tarbekunstiliik. Keraamikaga tegelemine mõjub väga teraapiliselt ning valminud tööd on isikupäraseks kingituseks endale ning lähedastele. Kursusel voolitakse ning treitakse savist erinevaid vorme ning kõrgkuumusahjus on võimalik neist midagi ilusat valmis küpsetada.

Puutööd

Mööbli värskendamiseks on erinevaid töövõtteid, on unustatuid ja on uusi nippe. Erinevatel koolitustel on võimalik restaureerimisega põhjalikumalt "sina" peale saada või hoopis uusi asju meisterdada. Enamik vajaminevat materjali on koolitusetasu sees, hinna sisse ei kuulu hinged, rattad, nupud, pealiskangad, jne.

Nahakunst ja -disain

Erinevatel koolitustel saadakse oskusi naha kujundamise võimalustest, erinevatest köitmisviisidest ja taaskasutusest.

Metallehistöö

Metallehistöö on traditsioonilistest materjalidest - metallist (vask, messing, pronks) ja kaasaegsetest materjalidest väikevormide valmistamine. Metallid (vask, messing, pronks) on kursusetasu sees.

Sepatöö

Koolitus toimub minigrupis- 2 osalejat. Õppetöö toimub soovi korral inglise keeles.

Klaasisulatus

Klaasisulatuses on võimalik kiiresti ja vähese verevalamisega luua kauneid ning isikupäraseid klaastaieseid. Valmivad kaunid taiesed vikerkaarevärvilistest unenäoliste habras-läbipaistvateni.

Savi vormimine potikedral-individuaalkoolitus

Kursusele ootame huvilisi, kes on huvitatud potikedral saviesemete vormimise õppimisest. Individuaalkoolitus, kus juhendaja on ainult Teie päralt!

""

Viimased pildialbumid

Mööbli restaureerimine 2010

Vanale toolile uus elu.

Puutöö: polsterdamine kevad 2014

Metallehistöö. Filigraanehe 2016

Vaata ka

Mõnus vaheldus fimo-savist ehetele. Portselan on ikka nii ehe ja stiilne!
Kristiina, 24