Spreiprintimine ehk nutikate aerosoolvärvidega joonistamine: uudne tehnoloogia seinamaalingutes

Info

Spreiprintimine on Ajujahi konkursi võitnud uus tehnoloogia, mille abil saab enda valitud või loodud pilte seinale kanda. Selleks tuleb nutitelefoni laadida äpp, valida sealt sobiv pilt, lisada spreiprinteri otsik spreivärvile ja alustada maalimist. Koolitusele ootame huvilisi, kellele meeldib ise kodu kujundada ja kes armastavad uuenduslikke tehnoloogiaid.

Toimub Ainemaht Hind
7-28.04.2017
reede kell 17.30-20.30 (va 14.04)
Vaksali 7
12 ak. tundi 109 €
Registreerima

Teemad

• tutvustatakse Sprayprinteri tehnoloogiat
  • tutvutakse tehtud töödega ja printeriga seotud tulevikuplaanidega
  • räägitakse, millised on erinevad võimalused kujunduste teostamiseks ning kus ja millistes valdkondades printimist rakendada (sisekujundus, tänavakunst, tekstiil jne.)
  • praktiline töö: kavandamine, töötlemine prinditavaks failiks ning printimine papist alusele, mille igaüks saab endale kaasa.

Kursusel osalejal on kaasas enda laptop, kuhu on eelnevalt tõmmatud Photoshopi programm (1 kuu on tasuta kasutamise võimalus) ning nutitelefon, spreiprinter on kohapeal kasutamiseks.

Ajalugu on lühike, aga aktiivne:

SprayPrinteri leiutas Mihkel Joala, kui ta tütar tahtis seinale ükssarviku pilti. Joala ise joonistada ei oska, aga ta ühendas Nintendo Wii puldi auto kütusepritsiga ning nii sündis esimene SprayPrinteri prototüüp.

Hiljaaegu testis leiutaja Mihkel Joala SprayPrinterit suuremal skaalal. Nimelt, Joala kinnitas printeri seinal roniva roboti külge ning nii prinditi SPARKi hoone peale ülisuur Einstein. Selleks kulus aega viis tundi ja värvi kolm purki. Seetõttu võib öelda, et tegemist on ühe säästlikuima viisiga saada suur pilt seinal.

Praeguseks on SprayPrinter viinud läbi kaks rahvusvahelist ühisrahastuskampaaniat, saanud laia kõlapinda rahvusvahelises meedias ja võitnud ka arvukalt auhindu, näiteks 2016. aasta Ajujahi.

Videot murali valmimisest näeb siit: https://www.youtube.com/watch?v=-Y9ucQ79kp0

Juhendaja

Kudrun Vungi

Kudrun Vungi on töötanud mitmes koolis kunsti- ja puutööõpetajana. Alates 2009. aastast vabakutseline illustraator, kunstnik ja kujundaja. Illustreerinud mitu lasteraamatut. On olnud Tartu Üliõpilasteatri liige ning teeb siiani teatriga koostööd. Viib läbi loovustunde eelkooliealistele. Maailma esimene spreiprintimise õpetaja!

Registreeri gruppi

Osaleja
Sisesta osaleja eesnimi.
Sisesta osaleja perekonnanimi.
Sisesta osaleja kontakttelefon.
Sisesta osaleja e-posti aadress, millele saadame registreerimiskinnituse.
Sisesta osaleja isikukood, et vältida segadust nimekaimudega.
Kui sul on sooduskupong, sisesta selle number siia.
Tutvu õppetöö korraldusega siin!
  1. Kursuslane garanteerib endale koha, kui kursusetasu laekub ettenähtud kuupäevaks või koolituslepingu sõlmimisega, kui ta soovib tasuda kahes osas.
  2. Kursusest loobumise korral palume sellest Tartu Rahvaülikooli viivitamatult teavitada. Kursusest loobumisel vähem kui kaks päeva enne kursuse algust või kui kursus on juba alanud, õppetasu ei tagastata.
  3. Tartu Rahvaülikoolil on õigus teha õppeplaanis muudatusi. Registreerunuid teavitatakse sellest viivitamatult. Õppetasu tagastatakse või soovi korral kantakse üle mõnele teisele kursusele.
  4. Kursuse läbinutele väljastatakse Tartu Rahvaülikooli tunnistus või tõend.

Jaga selle kursuse infot teistega.

Jaga |