Viis tiibetlast, energiaharjutused: 3.

Info

Viis tiibetlast on kogu keha ergastav lihtne ja pea igaühele jõukohane harjutuste süsteem. Kahe õhtu jooksul õpitakse seda harjutuse kompleksi praktiseerima. Koos grupiga alustades on lihtne märgata vigu ja leida neile lahendusi. Seejärel leiab igaüks endale lihtsa ja rahuldustpakkuva viisi omaette praktiseerimiseks. Grupis on 12 osalejat.

Toimub Ainemaht Hind
11-18.05.2017
N kell 17.15-18.45, kahel päeval, 11.05. ja 18.05.
Pepleri 4
4 ak. tundi 24 €
Registreerima

Harjutused stimuleerivad kogu keha: vere- ja lümfiringet, närvi-, hingamis- ja seedesüsteemi ning lihaseid ja annavad liigestele vajaliku koormuse. Harjutustega alustamine ei nõua erilist painduvust ega jõudu, ent sellegipoolest kaasneb nendega kiire tulemus. Nad avavad ja tasakaalustavad energia voolamist keha energiakeskustes. Samas elustavad nad vastavate närvide, siseelundite ja näärmete tegevust.

Tiibeti laamade väitel eristab vanadust ja noorusest keha peamiste energiakeskuste pöörlemisintensiivsus. Terves kehas pöörlevad need magnetilaadsed keskused suurel kiirusel, aeglustumist võib nimetada vananemiseks, haigestumiseks või seniilsuseks. Kiireimaks viisiks noorus, tervis ja elujõud tagasi saada, on energiakeskuste normaalse pöörlemise taastamine. Selleks ongi välja töötatud viis lihtsat harjutust.

Viie tiibetlase rituaali saamisel igapäevaelu lahutamatuks osaks paraneb Sinu tervis ja kasvab energiatase. Sul on uuenenud võime tulla toime pingeliste olukordadega, keerulistes olukordades on lihtne säilitada kohalolek ja tasakaal. Sinu keha ja meel muutuvad paindlikumateks. Kaasneb keskendumisvõime suurenemine, eesmärgikindlus ja positiivne ellusuhtumine. Oled võimeline elama rohkem käesolevas hetkes, selle asemel et rabeleda mingi tulevikusündmuse nimel. Avarduv teadvus toetab õnnelikku ja rahuldustpakkuvat meeleseisundit.

Harjutusi alustades on oluline omandada õiged tehnikad samm-sammulises rahulikus kulgemises. Sisetunde kõrval tuleb erilist tähelepanu pöörata alaselga ja kaela toetavate lihaste võimekusele. Oluline roll on sügaval korrapärasel hingamisel. Hingamislihaste arenguga kaasneb kopsude parem töö, mis paljudele kliinilistele uuringutele tuginedes on elujõu mõõdupuuks.

Viie tiibetlase rituaali tulemuslikuks ellurakendamiseks on oluline igat harjutust ja hingamistehnikat mõista. Rituaali oluliseks osaks saab kehas liikuva energia teadvustamine ja harjutustega kaasneva taotluse hoidmine. Viie tiibetlase rituaal on investeering, mis maksab dividende kogu ülejäänud elu jooksul. Kursus iseenesest kelleltki erilist pingutust ei nõua, rituaali olemuse selgeksõppimine toimub rahulikus ja igaühele jõukohases tempos. Raseduse ja tõsiste tervisehädade korral tuleks harjutuste edasise sooritamise teemal konsulteerida oma arstiga.

Õppe kogumaht on 6 akadeemilist tundi, sealhulgas 4 tundi auditoorset tööd ja 2 tundi iseseisvat tööd.

Juhendaja

Peeter Lepisk

Peeter Lepisk on koos kasvamise keskkonna MTÜ Lektoorium tegevjuht. Mehaanikainsener, ettevõtja, tõlkija ja GAIA-hariduse koolitaja. Õppinud erinevaid meeletervendusviise, s.h. süvendatult hüpnoteraapiat ja PSYCH-K-d.
Vaimustunud oma elust ja perest ning sügavatest suhetest inimeste ja loodusega.

Registreeri gruppi

Osaleja
Sisesta osaleja eesnimi.
Sisesta osaleja perekonnanimi.
Sisesta osaleja kontakttelefon.
Sisesta osaleja e-posti aadress, millele saadame registreerimiskinnituse.
Sisesta osaleja isikukood, et vältida segadust nimekaimudega.
Kui sul on sooduskupong, sisesta selle number siia.
Tutvu õppetöö korraldusega siin!
  1. Kursuslane garanteerib endale koha, kui kursusetasu laekub ettenähtud kuupäevaks või koolituslepingu sõlmimisega, kui ta soovib tasuda kahes osas.
  2. Kursusest loobumise korral palume sellest Tartu Rahvaülikooli viivitamatult teavitada. Kursusest loobumisel vähem kui kaks päeva enne kursuse algust või kui kursus on juba alanud, õppetasu ei tagastata.
  3. Tartu Rahvaülikoolil on õigus teha õppeplaanis muudatusi. Registreerunuid teavitatakse sellest viivitamatult. Õppetasu tagastatakse või soovi korral kantakse üle mõnele teisele kursusele.
  4. Kursuse läbinutele väljastatakse Tartu Rahvaülikooli tunnistus või tõend.

Jaga

Jaga selle kursuse infot teistega.

Jaga |