Jooga: Erna klassikaline jooga edasijõudnutele

Erna ja Erki joogatundides tegeletakse rahvusvaheliselt autoriseeritud Klassikalise joogaga, Annika juhendab Kundalini jooga gruppi. Järjepidev ja pikemaaegne joogapraktika tagab tervise paranemise ja hea une, rahuliku meele ning oskuse hoida emotsioone stabiilseina, tänu sellele on elu rõõmsam ja rahulikum, aga samuti tegusam. Grupid on väiksed, kuni 12 osalejat.

Toimub Ainemaht Hind
25.01-3.05.2018
N kell 19.00-20.15
Pepleri 4
25 ak. tundi 102 €
Registreerima

Klassikalise joogaõpetuse kaasaegse meetodi alusepanijaks loetakse India päritolu -T. Krishnamacharyat. Tema õpetuspärandi edasiandmist jätkavad poeg T.K.V. Desikachari õpilased Indias, Euroopas ja Ameerikas.

Joogatundides õpitakse tundma oma keha, hingamist ja meeleseisundit. Selleks pakub praktiline joogaõpetus mitmesuguseid vahendeid, nagu füüsilised harjutused, hingamistehnikad ja -ratsioonid, helid ja mantrad, käte asendid, kujustamine, meditatsioon. Kõik joogaharjutused on kohandatud inimeste võimalustele ja vajadustele, mistõttu on traditsiooniline jooga hästi sobiv ka põhjamaa inimesele. Nii saab joogaga tegeleda iga soovija sõltumata painduvusest, kehakaalust, east või tervislikust seisundist, harjutused ei ole füüsiliselt rasked. Spetsiifilise terviseprobleemi korral on soovitav võtta eratunde.

Kursus on tervik, õpitakse selgeks klassikalised joogaharjutused, nendega seotud hingamine, lõdvestustehnikad jne. Iga tund algab lõdvestusega, järgnevad venitusharjutused, harjutuste kompleks ja lõpulõdvestus, on võimalik teha tutvust ka meditatsiooni, visualiseerimise ja mantratega.

Vajalik mugav riietus (riideid saab soovi korral vahetada enne tunni algust) ning matt (võib kasutada ka kooli omi) või tekk. Lõpulõdvestuse ajaks on soovitav kaasa võtta midagi sooja pealevõtmiseks juhuks, kui peaks jahe hakkama.

Juhendaja

Erna Tamm

Joogaga hakkas tegelema nö omal käel kusagil 1985. aasta paiku
1989 - esimene ametlikum joogaõpe TM raames, millega kaasnesid asanate kompleks ja pranajama.
1994 - liitus Eestis alustava Sai Baba Liikumisega, kus harrastati ka sai-joogat ja valgusmeditatsiooni.
1999. aastast oli õpetajaks H. Oidjärv, kes soovitas hakata gruppe juhendama, mis ka J. Jagomäe käe all teoks sai.
2002 - Eesti Haigekassa poolt finantseeritud tervisearendusprojekt Tartu Descartese Lütseumis, kus juhendas kooliõpilaste ja õpetajate gruppe, mis tegutsevad tänaseni.
2003 - joogakursuste juhendamine Tartu Rahvaülikoolis, mis samuti tegutsevad tänaseni.
2006 - Art of Living baaskursused
2007 - tõi elu Ernani Alexanderi tehnika, mille põhimõtteid ka joogatundide läbiviimisel kasutab.
Joogatunde on juhendanud järjepidevalt alates 1999. aastast. Keskmiselt käib koos 5-6 gruppi nädalas. 2009. aastast lisandusid jooga individuaaltunnid.
2008. aasta märtsist täiendas end ja on lõpetanud Krishnamacharya traditsioone jätkavat rahvusvahelise joogaõpetajate 4-aastast koolituse, mida organiseeris Tallinna Joogaühing. Koolituse viisid läbi õpetajad Rootsist - Hanna Staaff ja Karina Freij. Nad mõlemad on Kausthub Desikachari õpilased ja KHYFi sertifikaadiga joogaõpetajate koolitajad, kes töötavad täiskohaga enda poolt asutatud joogakoolides, mida nad ka juhivad.
2011. aastast õpib (Yogakshetram, Associazione Culturale) ja tegeleb joogateraapiaga.

JOOGATUNNI AEG - SEE ON AEG VÕETUD IGAÜHE ENESE JAOKS

Jooga on pidev õppimine, oma elumustrite teadvustamine ja muutmine. Siin ja praegu olemine täiuslikus meelerahus on jooga kõrgeim aste. Kuid tähtsaim on sõnum: elada iga päeva täiuslikult ja tasakaalukalt, hoida kõige elavat, olla eetiline ning toetuda oma sisemisele puhtale tunnetusele, vähendades nii kannatusi (Maimu Opmann).

Registreeri gruppi

Osaleja
Sisesta osaleja eesnimi.
Sisesta osaleja perekonnanimi.
Sisesta osaleja kontakttelefon.
Sisesta osaleja e-posti aadress, millele saadame registreerimiskinnituse.
Sisesta osaleja isikukood, et vältida segadust nimekaimudega.
Kui sul on sooduskupong, sisesta selle number siia.
Tutvu õppetöö korraldusega siin!
  1. Kursuslane garanteerib endale koha, kui kursusetasu laekub ettenähtud kuupäevaks või koolituslepingu sõlmimisega, kui ta soovib tasuda kahes osas.
  2. Kursusest loobumise korral palume sellest Tartu Rahvaülikooli viivitamatult teavitada. Kursusest loobumisel vähem kui kaks päeva enne kursuse algust või kui kursus on juba alanud, õppetasu ei tagastata.
  3. Tartu Rahvaülikoolil on õigus teha õppeplaanis muudatusi. Registreerunuid teavitatakse sellest viivitamatult. Õppetasu tagastatakse või soovi korral kantakse üle mõnele teisele kursusele.
  4. Kursuse läbinutele väljastatakse Tartu Rahvaülikooli tunnistus või tõend.

Jaga selle kursuse infot teistega.

Jaga |