Jooga: Erki klassikaline jooga kõigile

Tundides õpime klassikalist joogat - jooga harjutuste kaudu keha tunnetama ning lõdvestama. Tehtavad harjutused on üldiselt lihtsad ning rakendatavad ka väiksema painduvusega inimestele. Vaatleme ka põhilisi meele suunamise tehnikaid. Kursus võiks sobida eriti neile, kes muidu võõristavad jooga võõrapärasust või sellega tihti kaasnevat müstikat, hoiame asjad lihtsad ja loogilised. Kursusega saab veel liituda kuni 9.10.-grupis on 3 vaba kohta!

Toimub Ainemaht Hind
25.09-11.12.2017
E kell 17.30-18.45
Pepleri 4
20 ak. tundi 92 €
Registreerima

Klassikalise joogaõpetuse kaasaegse meetodi alusepanijaks loetakse India päritolu -T. Krishnamacharyat. Tema õpetuspärandi edasiandmist jätkavad poeg T.K.V. Desikachari õpilased Indias, Euroopas ja Ameerikas.

Joogatundides õpitakse tundma oma keha, hingamist ja meeleseisundit. Selleks pakub praktiline joogaõpetus mitmesuguseid vahendeid, nagu füüsilised harjutused, hingamistehnikad ja -ratsioonid, helid ja mantrad, käte asendid, kujustamine, meditatsioon. Kõik joogaharjutused on kohandatud inimeste võimalustele ja vajadustele, mistõttu on traditsiooniline jooga hästi sobiv ka põhjamaa inimesele. Nii saab joogaga tegeleda iga soovija sõltumata painduvusest, kehakaalust, east või tervislikust seisundist, harjutused ei ole füüsiliselt rasked. Spetsiifilise terviseprobleemi korral on soovitav võtta eratunde.

Kursus on tervik, õpitakse selgeks klassikalised joogaharjutused, nendega seotud hingamine, lõdvestustehnikad jne. Iga tund algab lõdvestusega, järgnevad venitusharjutused, harjutuste kompleks ja lõpulõdvestus, on võimalik teha tutvust ka meditatsiooni, visualiseerimise ja mantratega.

Vajalik mugav riietus (riideid saab soovi korral vahetada enne tunni algust) ning matt (võib kasutada ka kooli omi) või tekk. Lõpulõdvestuse ajaks on soovitav kaasa võtta midagi sooja pealevõtmiseks juhuks, kui peaks jahe hakkama.

Juhendaja

Erki Enkvist

Reaalharidusest tingituna püüab joogaõpetaja Erki Enkvist eristada jooga kohta olemas olevaid teadmisi sellega kaasas käivast mütoloogiast.

Jooga õpetusega hakkas Erki regulaarselt tegelema 1997. aastal ning aasta hiljem liitus H. Oidjärve ja J. Jagomägi poolt läbi viidud treeningutega. Aastatel 2000.-2006. juhendas ta Tartus mitmeid gruppe. 2004.-2005. a. läbis Erki joogajuhendajate kursuse Tallina Joogaühingu juures. Aastast 2010 rakendab joogat vabasukeldumises (mittehingamise kunst).

JOOGATUNNI AEG - SEE ON AEG VÕETUD IGAÜHE ENESE JAOKS

Jooga on pidev õppimine, oma elumustrite teadvustamine ja muutmine. Siin ja praegu olemine täiuslikus meelerahus on jooga kõrgeim aste. Kuid tähtsaim on sõnum: elada iga päeva täiuslikult ja tasakaalukalt, hoida kõige elavat, olla eetiline ning toetuda oma sisemisele puhtale tunnetusele, vähendades nii kannatusi (Maimu Opmann).

Registreeri gruppi

Osaleja
Sisesta osaleja eesnimi.
Sisesta osaleja perekonnanimi.
Sisesta osaleja kontakttelefon.
Sisesta osaleja e-posti aadress, millele saadame registreerimiskinnituse.
Sisesta osaleja isikukood, et vältida segadust nimekaimudega.
Kui sul on sooduskupong, sisesta selle number siia.
Tutvu õppetöö korraldusega siin!
  1. Kursuslane garanteerib endale koha, kui kursusetasu laekub ettenähtud kuupäevaks või koolituslepingu sõlmimisega, kui ta soovib tasuda kahes osas.
  2. Kursusest loobumise korral palume sellest Tartu Rahvaülikooli viivitamatult teavitada. Kursusest loobumisel vähem kui kaks päeva enne kursuse algust või kui kursus on juba alanud, õppetasu ei tagastata.
  3. Tartu Rahvaülikoolil on õigus teha õppeplaanis muudatusi. Registreerunuid teavitatakse sellest viivitamatult. Õppetasu tagastatakse või soovi korral kantakse üle mõnele teisele kursusele.
  4. Kursuse läbinutele väljastatakse Tartu Rahvaülikooli tunnistus või tõend.

Jaga selle kursuse infot teistega.

Jaga |