Nutikael ja hiirekäsi: Mida ise saab ära teha?

Tänapäeva arvutiajastu töökeskkonnas on väga oluline õppida ise enda kehahoidu ja tööasendeid jälgima ja korrigeerima. Samuti seda, kuidas teha ennetustööd ja milliseid harjutusi rakendada, et vältida nutikaela ja hiirekäe sündroome.

Toimub Ainemaht Hind
2.12.2017
L kell 10.00-12.30
Pepleri 4
3 ak. tundi 19 €
Registreerima

Töö arvutiga soodustab ettepoole hoidvat peahoiakut ja sellest tulenevaid kehalisi vaevuseid, nn nutikaela teket. Kursusel õpetatakse ise enda kehahoidu jälgima ja korrigeerima ning milliseid harjutusi oleks vaja rakendada ning millele tähelepanu pöörata, et hoida ära peavalud, seljavalud, kroonilised lihasvalud ja hingamisprobleemid.

Hiirekäsi on samuti arvutiajastu probleem. Randmekanali ehk karpaalkanali sündroom on tänapäeval üks sagedasemaid kutsehaigusi. Kursusel õpetatakse, kuidas teha ennetustööd, mida igapäevaselt oma töös jälgida ja millist asendit hiirega töötavale käele pakkuda ning kuidas harjutustega oma käe lihaspingeid tasakaalustada.

Juhendaja

Margit Tiit

Margit Tiit on lõpetanud Tartu Ülikooli Füsioteraapia erialal 2001ja töötab TÜ Kliinikumis füsioterapeudina.

30-aastaselt märkas ta suure töökoormuse tõttu (lisaks aeroobikatreeneri amet) enda juures läbipõlemise märke ning alustas joogatreeningutega, et leida tasakaalu ja juhtida oma elu ise taas rööpasse tagasi. See ei olnud kerge aga ta leidis lahendused oma probleemidele ja sai hakkama.See kogemus on olnud nii võimas, et ta soovib oma teadmisi meelsasti ka teiste inimestega jagada. Tänaseks töötab ta inimestega nii TÜ Kliinikumis füsioterapeudina kui ka joogatundide juhendajana ning peab tähtsaks inimesi aidata ka omal käel, süsteemist väljas.

Registreeri gruppi

Osaleja
Sisesta osaleja eesnimi.
Sisesta osaleja perekonnanimi.
Sisesta osaleja kontakttelefon.
Sisesta osaleja e-posti aadress, millele saadame registreerimiskinnituse.
Sisesta osaleja isikukood, et vältida segadust nimekaimudega.
Kui sul on sooduskupong, sisesta selle number siia.
Tutvu õppetöö korraldusega siin!
  1. Kursuslane garanteerib endale koha, kui kursusetasu laekub ettenähtud kuupäevaks või koolituslepingu sõlmimisega, kui ta soovib tasuda kahes osas.
  2. Kursusest loobumise korral palume sellest Tartu Rahvaülikooli viivitamatult teavitada. Kursusest loobumisel vähem kui kaks päeva enne kursuse algust või kui kursus on juba alanud, õppetasu ei tagastata.
  3. Tartu Rahvaülikoolil on õigus teha õppeplaanis muudatusi. Registreerunuid teavitatakse sellest viivitamatult. Õppetasu tagastatakse või soovi korral kantakse üle mõnele teisele kursusele.
  4. Kursuse läbinutele väljastatakse Tartu Rahvaülikooli tunnistus või tõend.

Jaga

Jaga selle kursuse infot teistega.

Jaga |