Tartu Rahvaülikooli esilehele

Turvaline arvuti, nutiseadme ja interneti kasutamine

Arvutid, mobiiltelefonid ja tahvelarvutid on tänapäeva inimeste tarbeesemed. Internet on osa maailmast, olles samal ajal omaette maailm oma tohutute võimalustega. Samas on internetimaailm täis ka ohtusid, mis võivad teha kahju nii seadmetele kui ka inimestele, kes neid seadeid kasutavad. Koolitusel räägitakse kuidas toimetada targalt internetis ja kaitsta samal ajal iseennast ja oma arvutit ning nutiseadet.

Koolitus toimub:9.12.2017 L, kell 10-16Pepleri 4
Maht:6 akadeemilist tundi
Hind:69 eurot (käibemaksu ei lisandu)

Koolituse teemad:

• Interneti ohutus, seadmete kaitsmine- Kuidas kaitsta oma seadmeid ning mõista veebi riske ja ohtusid, teada ohutus- ja turvameetmeid
  • Isikuandmete kaitsmine- Kuidas mõista ühiseid kasutustingimusi, aktiivselt kaitsta isikuandmeid, mõista teiste inimeste õigust privaatsusele, kaitsta ennast veebipettuste ja ohtude ning küberkiusamise eest
  • Tervise kaitsmine- Kuidas vältida tehnoloogiliste vahendite kasutamisega seotud terviseriske, sh ohtu füüsilisele ja vaimsele heaolule
  • Keskkonna kaitsmine- Kuidas olla teadlik IKT mõjust keskkonnale

Juhendaja

Urmas Heinaste

Urmas on kauaaegne tehnoloogia valdkonna õpetaja, töötades hetkel Tartu Tamme Gümnaasiumis. Ta on olnud nii IT-õpetaja kui kutseõpetaja, tehnoloogiahariduse spetsialist ja robootika õpetaja, digimentor ja IT-administraator.

Kogu oma tööelu on Urmas tegelenud nii laste, noorte kui täiskasvanute õpetamise ja koolitamisega andes edasi nii arvuti- kui muu tehnoloogia valdkonna teadmisi. Haridus: Tartu Riiklik Ülikool ( anorgaaniline keemia, pedagoog); Tallinna Tehnikaülikool 2012, haridusteaduste magister, tehnikaõpetaja.

Osale kursusel!