Tartu Rahvaülikooli esilehele

Kuidas era- ja tööelu IT-vahendite abil ladusamalt korraldada

Praegusel nutiseadmete ja pilvandmetöötluse ajastul on maailm ühendatum ja võimalusterohkem kui kunagi varem. Kas soovime ja oskame neid võimalusi kasutada? Koolitusel õpitav aitab arvutite ja nutiseadmete kasutajail teha igapäevaseid töö- ja eraelu toiminguid kiiremini, nutikamalt ja turvalisemalt.

Kursus toimub sügisel 2017. Täpsem info selgub peagi. Kui olete huviline, jätke oma kontaktandmed siia.

Koolituse eesmärk on aidata inimestel paremini mõista tänapäevase pilvepõhise IT kasutusvõimalusi töö- ja isiklikus elus ning anda lisateadmisi rakendustarkvara kasutamisest erinevatel platvormidel ja seadmetel (e-mail, kontaktid, kalender, märkmed, kontoritarkvara, brauserid, kaardid, kiirsuhtlus, fotod ja videod, muusika, uudised, veebiraadio, järelkuulamine jne.)

Koolitusel on soovitav kasutada isiklikku sülearvutit ja lisaks nutitelefoni või tahvelarvutit Arvuti ja nutiseadme olemasolul on võimalik mitmed omandatud oskused kohe praktikas järele proovida.

Teemad:

  • Ökosüsteem ja operatsioonisüsteem, andmete turvalisus
  • Pilveteenused, nende valik ja kasutamine erinevate ülesannete lahendamiseks: Google Drive, OneDrive
  • Levinumad rakendused, pilverakendused, äpid ja nende kasutamine: brauserid, e-mail, kontaktid, kalender, märkmed, kontoritarkvara
  • Nutilahenduste kasutamine kodus ja reisil, sobiva arvuti ja nutiseadme valik: kaardid, kiirsuhtlus, fotod ja videod, muusika, filmid, uudised, veebiraadio, järelkuulamine, Google Cast
Olen huviline!