Tartu Rahvaülikooli esilehele

Spreiprintimine ehk ruumi dekoreerimine nutikate aerosoolvärvidega

Spreiprintimine on Ajujahi konkursi võitnud uus tehnoloogia, mille abil saab enda valitud või loodud pilte seinale kanda. Selleks tuleb nutitelefoni laadida äpp, valida sealt sobiv pilt, lisada spreiprinteri otsik spreivärvile ja alustada maalimist. Koolitusele ootame huvilisi, kes soovivad sisekujunduses kasutada uuenduslikke tehnoloogiaid.

Koolitus toimub:26.05-16.06.2017 reede kell 10.00-13.00Vaksali 7
Maht:16 akadeemilist tundi
Hind:1385 eurot (käibemaksu ei lisandu)

Teemad

• tutvustatakse Sprayprinteri tehnoloogiat
  • tutvutakse tehtud töödega ja printeriga seotud tulevikuplaanidega
  • räägitakse, millised on erinevad võimalused kujunduste teostamiseks ning kus ja millistes valdkondades printimist rakendada (sisekujundus, tänavakunst, tekstiil jne.)
  • praktiline töö: kavandamine, töötlemine prinditavaks failiks ning printimine kapaalusele, mille igaüks saab endale kaasa.

Koolitus sisaldab printimiseks vajalikku tehnoloogiat.

Koolitusel osalejal on kaasas enda laptop, kuhu on eelnevalt tõmmatud Photoshopi programm (1 kuu on tasuta kasutamise võimalus) ning nutitelefon.

Koolitus toimub 4 korral 4 akadeemilist tundi korraga.

Ajalugu on lühike, aga aktiivne:

SprayPrinteri leiutas Mihkel Joala, kui ta tütar tahtis seinale ükssarviku pilti. Joala ise joonistada ei oska, aga ta ühendas Nintendo Wii puldi auto kütusepritsiga ning nii sündis esimene SprayPrinteri prototüüp.

Hiljaaegu testis leiutaja Mihkel Joala SprayPrinterit suuremal skaalal. Nimelt, Joala kinnitas printeri seinal roniva roboti külge ning nii prinditi SPARKi hoone peale ülisuur Einstein. Selleks kulus aega viis tundi ja värvi kolm purki. Seetõttu võib öelda, et tegemist on ühe säästlikuima viisiga saada suur pilt seinal.

Praeguseks on SprayPrinter viinud läbi kaks rahvusvahelist ühisrahastuskampaaniat, saanud laia kõlapinda rahvusvahelises meedias ja võitnud ka arvukalt auhindu, näiteks 2016. aasta Ajujahi.

Videot murali valmimisest näeb siit: https://www.youtube.com/watch?v=-Y9ucQ79kp0

Juhendaja

Kudrun Vungi

Kudrun Vungi on töötanud mitmes koolis kunsti- ja puutööõpetajana. Alates 2009. aastast vabakutseline illustraator, kunstnik ja kujundaja. Illustreerinud mitu lasteraamatut. On olnud Tartu Üliõpilasteatri liige ning teeb siiani teatriga koostööd. Viib läbi loovustunde eelkooliealistele. Maailma esimene spreiprintimise õpetaja!

Osale kursusel!