Tartu Rahvaülikooli esilehele

Floristikoolitus

Floristika ehk lilleseade on tarbekunsti liik, mis tegeleb lillede ja muu taimmaterjali (lehtede, marjade, viljade, rohttaimede, pähklite jms) üheldamisega kompositsioonideks (lillekimpudeks, traatkujundideks jms). Lilleseade tööalane koolitus, mis on mõeldud lillepoes töötamisest huvitatutele. Koolitus sisaldab tehnilist ja taimmaterjali. Osalejal tuleb mõne töö jaoks võtta kaasa looduslikku materjali (oksad, sammal jms.) 2017-2018 aasta floristikakoolitusel on rõhk Eesti Vabariik 100 temaatikal.

Koolitus toimub:22.11.2017-22.02.2018 kolmapäev, neljapäev, reede kell 10.00-16.30Vaksali 7
Maht:240 akadeemilist tundi
Hind:1440 eurot (käibemaksu ei lisandu)

Tartu Rahvaülikool on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Koolituskaardi kohta täpsemat infot leiate Töötukassa kodulehel. Antud kursuse puhul kehtib tulumaksusoodustus (Tulumaksuseadus § 26). Teie poolt tasutud summa esitame Maksu- ja Tolliametile, mis kantakse Teie tuludeklaratsiooni koolituskuluna..

Teemad

• Töövahendid ja - materjalid
  • Lilleseade tehnikad ja töövõtted
  • Kompositsiooni- ja värvusõpetus
  • Disainiõpetus.
  • Erinevad lillekimbud ja -seaded
  • Temaatilised lilleseaded ( pulm, matus, jõul jms)
  • Taimeõpetus ( lõikelilled ja -roheline jms)

Loengu materjali, lõikelilled, tehniline materjal on hinna sees. Soovitav on omada oksakääre, sest loodusest tuleb varuda materjali.

Õppe kogumaht on 260 akadeemilist tundi (sh 240 tundi auditoorset ja praktilist tööd, 20 tundi iseseisvat tööd). Iseseisev töö sisaldab järgmisteks tundideks loodusliku materjali otsimist jms

Tunnid toimuvad 30 korral ( a 8 ak.tundi).

Juhendajad

Leili Alaoja-Rein

Lõpetanud lilleseade kursused Tartu Lillekoolis; lilleseadekursused OÜ Priit Press ja Lilled; lilleseadekooli Pillerkaar ja erinevaid lilleseade koolitusi ja õppepäevi Töökogemus: TRÜ Botaanikaaed, lillekauplus Laia Leili Lilled juhataja. Alates 2000 Creativ Investment Lillestuudio lilleseadja. Rahvaülikoolis lilleseade kursuste juhendaja alates 2003.aastast, töötab ka Räpina Aianduskoolis floristi koolituse õppejõuna.

Maarika Tubli

Maarika alustas lilleseadeõpingutega 1985 aastal, esimesed õpetajad Urve Haug, Erkko Liiv, Dagmar Kotli. 1987 aastal Tartumaa parim lilleseadja. 1989a. Kokusai Ikebanakooli õpilane, palju töid presenteeriti kooli kuukirjas. Osalenud lilleseade konkurside hindamiskomisjonides ja õpetanud erinevates koolides lilleseadet 1990. aastast.

Pille Peterson

Lõpetanud Tartu Rahvaülikooli lilleseadekursuse 2007 aastal ning sellest ajast tegelenud pidevalt lilleseadega. Pille õppis Räpina Aianduskoolis floristiks ja lõpetas Tartu Ülikoolis kutseõpetaja eriala. Osales juba keskkooli ajal kooli lilleseadevõistlustel ning kohalikel maakondlikel võistlustel (aastatel 1995-1997). Aastal 2012 osales Tallin Florist Cup võistlustel ja sai juunioride arvestuses 4 koha.

Valik kursusel valminud töödest

lauaseade Hektor Cafe`s - floristide lõputöö-lauaseade 2017 aasta kevad