Tartu Rahvaülikooli esilehele

Keraamika baaskoolitus

Savi on tundlik, paindlik ja paljulubav materjal kunstiliseks eneseväljenduseks. Keraamikaga tegelemise eelduseks on aktiivsus, lai silmaring, teotahtelisus, käsitöömeistri eetikanõuete teadvustamine. Koolitus on suunatud neile, kes plaanivad alustada tööd keraamikat valmistava käsitöölisena. Eelnev keraamikaga tegelemise kogemus pole vajalik.

Koolitus toimub:24.10.2017-25.01.2018 teisipäev, kolmapäev, neljapäev kell 13.00-15.15Vaksali 7
Maht:93 akadeemilist tundi
Hind:1080 eurot (käibemaksu ei lisandu)

Tartu Rahvaülikool on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Koolituskaardi kohta täpsemat infot leiate Töötukassa kodulehel.

Antud kursuse puhul kehtib tulumaksusoodustus (Tulumaksuseadus § 26). Teie poolt tasutud summa esitame Maksu- ja Tolliametile, mis kantakse Teie tuludeklaratsiooni koolituskuluna..

Kipsvormi valmistamine (teooria+praktika)

 • Kipsi kasutatakse keraamikas mitmel otstarbel. Temast võib valada plaate saviesemete kuivatamiseks, kettaid treimisalusteks ja templeid reljeefse mustri vajutamiseks, kuid enim kasutatakse kipsi esemetest vormide võtmiseks. 1) 2-osaline lihtne kipsvorm 2) mitmeosaline keerulisem kipsvorm

  Ribatehnika (teooria+praktika)

 • Ribatehnika on eseme üles ehitamine saviribadega.
 • Ettevalmistatud ribad liidetakse ülestikku ning vormi kontrollitakse pöördaluse ja šablooni abil
 • Viimistlus

  Savikedral vormimine (teooria+praktika)

  Glasuurimine (teooria+praktika)

  Glasuurimise tehnikad on:

 • valamine eseme sisse või/ja peale glasuuri sisse kastmine
 • pintsli, käsna või ballooniga esemele kandmine
 • pritsimine pihustamine

Õppetöö kogumaht on 100 akadeemilist tundi (sh 90 tundi auditoorset ja praktilist tööd, 10 tundi iseseisvat tööd). Iseseisev töö sisaldab järgmiseks tunniks toote idee kavandamist.

Tunnid toimuvad 30 korral (a 3 ak.tundi)

Väikeettevõtjana töö alustamiseks on soovitav läbida ettevõtluse koolitus ( ettevõtluse grupp alustab 19.09.2016, teave SIIN Potikedral põhjalikum õpe SIIN

Juhendajad

Eva Krivonogova

Eva on lõpetanud Tartu Kunstikooli ja õppinud Ahvenamaa Rahvaülikoolis. On olnud keraamikakursuse juhendaja Tartu Lillekoolis ja keraamikaateljee kunstnik Tartu Kunstikombinaadis ARS ning portselanmaali ateljee kunstnik AS Tuvikene. Alates 2003 Tartu rahvaülikooli keraamika kursuste juhendaja. Loe artiklit Evast ja keraamika valmistamisest netiemmme portaalis SIIN.

Airi Gailit

Airi on 2005. a. lõpetanud Tartu Kõrgema Kunstikooli tekstiilikunsti eriala. Alates 2004.a. peab isiklikku autoriateljee-salongi. Airi on erinevaid tekstiilikunsti õpitubasid ja kursuseid juhendanud alates 2002.a. Rahvaülikoolis õpetajana alates 2007. aastast.

Priit Allas

Keraamik, Amme Keraamika OÜ juhatuse liige.

Kersti Kals

Kersti Kals on lõpetanud Tartu Kõrgema Kunstikooli skulptuuri eriala disaini suuna. Kunstiõpingute ajal kõrgkoolis tekkis huvi just savi ja keraamika vastu. TKK lõputööks oli keraamiline elusuurune figuur.

Osale kursusel!