Tartu Rahvaülikooli esilehele

Hääl kui töövahend

Koolitus on mõeldud neile, kes oma häält töös igapäevaselt kasutavad. Õpitakse kuidas oma häält otstarbekalt kasutada ning kuidas seda hoida või taastada.

Koolitus toimub:3.04.2017 E kell 10.30-16.00Pepleri 4
Maht:6 akadeemilist tundi
Hind:55 eurot (käibemaksu ei lisandu)

Tavaliselt me ei pööra tähelepanu oma hääle kasutamisele enne, kui sellega kaasnevad suuremad probleemid. Tegelikult peaks hääle kvaliteedi ja tervishoiuga tegelema ka siis, kui hääl kipub väsima või kui me ei suuda vabalt ja kõlavalt rääkida. Koolitus aitab jõuda probleemide põhjusteni, sageli on selleks näiteks vale kehahoid või piiravad uskumused enda hääle kasutamise kohta.

Teemad

• Kuidas hääleaparaat toimib?
  • Kuidas hääleaparaati ette valmistada?
  • Missugust hügieeni hääl vajab?
  • Miks meist ei saada aru, ei kuulda, hääl väsib või hoopis kaob?
  • Mida teha kui hääl on haige ja kuidas häält hoida? Tehakse praktilisi hingamise, kõnelemise ja hääleaparaati lõdvestavaid harjutusi, õpitakse häält toetavat kehahoidu. Töötatakse artikulatsiooni ja diktsiooniga, hääle kõlaga.

Esmased personaalsed soovitused. Soovi korral võimalik võtta juurde individuaaltunde.

Vaata koolituse teemalist videot SIIT!

Juhendaja

Simo Breede

Simo Breede lõpetas 2011. a magistrantuuri Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias prof Jaakko Ryhäneni käe all. 2009-2010 õppis Rooma Santa Cecilia Konservatooriumis vahetusüliõpilasena prof Carlo Desideri juures. 2009. aastal tegi soolodebüüdi Savonlinna Ooperifestivalil väikerolliga L'imperial commissario Puccini ooperis "Madama Butterfly". Laulab Savonlinna ooperifestivali kooris. Alates 2011. sügisest on Vanemuise teatri solist. Osalenud mitmetel meistrikursustel Eestis ja Soomes. Õpetanud hääleseadet kooridele ja lauljatele ning hääle kandvat kasutamist ja korrashoidu kõigile, kes oma töös kasutavad palju häält. Aastal 2009 valiti Savonlinna ooperikoori aastalauljaks. Samal aastal pälvis Naan Põllu nimelise noorte lauljate stipendiumi.

Tagasiside eelmistelt koolitustelt:

Koolitaja oli väga hea, huvitav, emotsionaalne, oskus teadmisi edasi anda. Teooria ja praktika vaheldusid, oli hariv ja lõbus. Meeldisid praktilised harjutused ja lektori selge ja arusaadav esitus. Juhendajat oli meeldiv jälgida, õppisin tema esinemisest palju.

Osale kursusel!