Lastevanemate ja lastega töötajate koolitused

Draamaõpetus - mänguline aktiivsus õpetamises

Draamaõpetus on mänguline tegevusprotsess ning on võrreldes akadeemilise õppega (tavaõpe) atraktiivne, tugeva energialaenguga, vabastav ja emotsioone puudutav. Draamaõpetuse kaudu on õppimine meeldiv, isegi lapsele vastumeelsetes ja raskena tunduvates teemades, sest loominguliste tegevuste kaudu on lapse teadlik meel suunatud mujale, stimuleerides alateadlikku õppimist. Kolmepäevasel koolitusel räägib Margus Abel draamaõpetusest ja selle rakendamisest õpetamis- ja kasvatustegevuses. Koolitus on mõeldud lasteaia õpetajatele, õpetajatele, huvijuhtidele, noorsootöötajatele, lastevanematele ja teisele lastega tegelejatele.

Laps ja taskuraha

Kui koolilapsele on määratud taskuraha, siis vanemal on ootused, et laps kasutab raha mõistlikult. Kuidas aga õpetada lapsele rahaga ümberkäimist? Milline on mõistlik taskuraha süsteem? Koolitusel antakse nõu taskurahasüsteemi teemadel ja tutvustatakse võimalusi lapse tuleviku finantsiliseks kindlustamiseks.

Lapse käitumise ja toitumise seostest

Teame, et tervislik toitumine on oluline igas eaperioodis, eriti lastele. Seda ikka selleks, et nad oleksid terved ja tugevad. Vähem aga teame seda, et toitumine võib mõjutada ka meie käitumist. Koolitusel vaatame lähemalt kuidas on toitumine ja käitumine omavahel seotud.

Valiv sööja - miks minu laps ei söö

Paljud lapsevanemad on mures sellepärast, et nende lapsed ei söö. Lapsed keelduvad põhitoidukordadest, on väga valivad või ei söö lastaias /koolis üldse ning tekib mure, et kas laps saab kätte kasvamiseks kõik vajalikud toitained. Koolitusel uurime lapse toitumiskäitumise tagamaid. Miks lapsed ei söö? Kas ja kuidas mõjutab lapse iga tema toitumist? Räägime sellest, kuidas last sööma motiveerida ning milliseid motiveerimise meetodeid vältida.

Vanavanemate roll noore pere elus: projekt 60 +

Tänapäeval on vanavanemate kuvand sootuks teine kui see oli paarkümmend aastat tagasi. Koolitusel räägitakse tänapäeva vanavanemate rollist noore pere elus ja laste kasvatamisel.

Kursus: Kuidas toetada lapse õpimotivatsiooni. Teemaga seoses tekkis rohkelt küsimusi ja arutlemise kohti. Antud ajaga said kõik plaanitud teemad käsitletud kuid kindlasti oleks ruumi ka mitmele jätkukursusele antud lektoriga.

Karin