Kuidas mõista murdeealist: I - VI päev

Koolitus neile, kel kodus sirgumas murdeealine laps ning aktuaalseks on muutunud murdeeas esinevad muutused ning noorukite seksuaalsusega seonduvad küsimused. Koolituse eesmärk on parandada täiskasvanute seksuaalhariduslikke teadmisi toetamaks murdeealise arengut ja seksuaalelu algust.

Toimub Ainemaht Hind
30.10-18.12.2017
E, 30.10, 13.11, 27.11, 4.12, 11.12, 18.12, kell 18-19.45
Vaksali 7
12 ak. tundi 50 €
Registreerima

Lapsevanema jaoks võib olla üsna keeruline rääkida oma lapsega seksuaalsuse ja murdeeas esinevate muutuste teemal. Koolitusel jagavad kasulike nippe ja nõuandeid kogenud spetsialistid Seksuaaltervise Nõuandlast.

Osaledes kõigil kuuel koolituspäeval, tuleb ühe koolituspäeva hind soodsam ning koolituse lõpus väljastatakse osalejale tunnistus.

Koolitusel käsitletavad teemad:

30.10.2017 (Reelika Kiivit või Marili Suits)

• Seksuaalsus ja seda mõjutavad tegurid.
  • Seksuaalne orientatsioon

13.11.2017 (Reelika Kiivit või Marili Suits)

• Muutused murdeeas
  • Kuidas vastata lapse/noore küsimustele

27.11.2017 (Reelika Kiivit või Marili Suits)

• Seksuaalsuse trepp ja suguelu alustamisega seonduv

4.12.2017 ( Nele-Triin Lot )

• Rasestumisvastased meetodid
  • Planeerimata rasedus teismeeas
  • Sugulisel teel levivad haigused

11.12.2017 ( Reelika Kiivit või Marili Suits )

• Kuidas tunda ära vaimset, füüsilist ja seksuaalset vägivalda, kuidas käituda antud olukorras ning kuhu pöörduda abi saamiseks

18.12.2017 ( Monika Vändra )

• Suhete psühholoogia (paarisuhted, suhted eakaaslaste ning pereliikmetega)
  • teismelise psühholoogilise arengu eripärad
  • teismelise esimene armumine ja esmakogemuste mõju

Koolitust viivad läbi Seksuaaltervise Nõuandla arst Nele-Triin Lott, ämmaemand- noortenõustaja Marili Suits, õde-noortenõustaja Reelika Kiivit, Nõustamis-ja psühhoteraapiakeskus Katriito ning Tartu Seksuaaltervise kliiniku psühholoog ja paarinõustaja Monika Vändra.

Juhendajad

Reelika Kiivit

Lõpetasin Tartu Ülikooli õendusteaduse osakonna 2002. aastal. Olen töötanud 16 aastat õde-noortenõustajana. Seksuaalhariduslikke vestlusringe olen nende aastate jooksul läbi viinud nii üldharidus- kui ka kutsekoolide õpilastele. Erinevate projektide raames olen koolitajaks olnud ka õpetajatele ja noortenõustajatele. Kuulun Eesti Seksuaaltervise Liidu ja Eesti Õdede Liidu liikmete hulka. Hetkel töötan nõustajana/lektorina Seksuaaltervise Nõuandlas Tartus.

Marili Suits

Olen lõpetanud Tartu Tervishoiu Kõrgkooli ämmaemanduse erialal. Oman tööalast kogemust laste ja noortega alates 2006 aastast. Olen töötanud Tartu Laste Turvakodus, psühhiaatria kliinikus lasteosakonnas, koolis medõena ning noortenõustamiskeskuses ämmaemand/noortenõustajana. Andnud seksuaalhariduselikke loenguid koolinoortele ja üliõpilastele. Hetkel töötan Seksuaaltervise Nõuandlas.

Nele-Triin Lott

Töötan arstina Seksuaaltervise Nõuandlas, mis pakub nõustamis-, testimis-ja raviteenuseid kõigile sõltumata soost, vanusest või seksuaalsest orientatsioonist. Olen üle 10 aasta töötanud arsti-noortenõustajana Tartu noorte nõustamiskeskuses ja Elva noorte nõustamiskabinetis. Lisaks sellele tegelen netinõustamisega amor.ee veebikeskkonnas. Seksuaalhariduse valdkonnas olen koolitanud õpilasi, üliõpilasi, õpetajaid, lastevanemaid ja koolitajaid. Olen Eesti Arstide Liidu (EAL) ja Eesti Seksuaaltervise Liidu liige ning kuulun ESTL juhatusse.

Monika Vändra

Olen psühholoog Nõustamis-ja psühhoteraapiakeskuses Katriito ning Tartu Seksuaaltervise kliinikus. Olen omandanud Tartu Ülikoolis magistrikraadi psühholoogias. Olen läbinud kognitiiv-käitumisteraapia ja pereteraapia algväljaõppe ning EMDR (Eye movement desensitization and reprocessing) esimese astme koolituse. Käesolevalt olen läbimas süsteemse pereteraapia põhiväljaõpet. Töötan täiskasvanute, noorukite, perede ja paaridega ning juhin nõustamis-, teraapia- ja tugigruppe. Lisaks viin läbi koolitusi ja loenguid. Kuulun Eesti Pereteraapia Ühingusse, Eesti Seksuaaltervise Liitu ja Eesti Akadeemilise Seksoloogia Seltsi.

Registreeri gruppi

Osaleja
Sisesta osaleja eesnimi.
Sisesta osaleja perekonnanimi.
Sisesta osaleja kontakttelefon.
Sisesta osaleja e-posti aadress, millele saadame registreerimiskinnituse.
Sisesta osaleja isikukood, et vältida segadust nimekaimudega.
Kui sul on sooduskupong, sisesta selle number siia.
Tutvu õppetöö korraldusega siin!
  1. Kursuslane garanteerib endale koha, kui kursusetasu laekub ettenähtud kuupäevaks või koolituslepingu sõlmimisega, kui ta soovib tasuda kahes osas.
  2. Kursusest loobumise korral palume sellest Tartu Rahvaülikooli viivitamatult teavitada. Kursusest loobumisel vähem kui kaks päeva enne kursuse algust või kui kursus on juba alanud, õppetasu ei tagastata.
  3. Tartu Rahvaülikoolil on õigus teha õppeplaanis muudatusi. Registreerunuid teavitatakse sellest viivitamatult. Õppetasu tagastatakse või soovi korral kantakse üle mõnele teisele kursusele.
  4. Kursuse läbinutele väljastatakse Tartu Rahvaülikooli tunnistus või tõend.

Jaga selle kursuse infot teistega.

Jaga |