Vanavanemate roll noore pere elus: HMN projekt 60 +

Tänapäeval on vanavanemate kuvand sootuks teine kui see oli paarkümmend aastat tagasi. Koolitusel räägitakse tänapäeva vanavanemate rollist noore pere elus ja laste kasvatamisel.

Grupp Toimub M* Juhendaja(d) Hind
 Ootame kursusele vanemaealisi õpihuvilisi, neile on soodushind 18 eurot.
9.09.2017
L, kell 11.00-14.15
Pepleri 4
4 Rita Rätsepp 36 €

* Kursuse maht akadeemilistes tundides

Vanavanemate roll noore pere elus: projekt 60 +: Ootame kursusele vanemaealisi õpihuvilisi, neile on soodushind 18 eurot. Koolitust toetab Hasartmängumaksu Nõukogu.

Kui ennevanasti võis vanaema õpetada lapselast sokki kuduma või vanaisa vikatiga niitma, siis tänapäeval ei arva noored neid õpetusi enam vajavat. Samuti on perekonnad muutunud iseseisvamaks ja iseteadlikumaks ning paljudele küsimustele saadakse vastused internetiavarustest, mitte ei küsita nõu vanematelt. Ka pole vanavanematel endil enam aega, sest paljud käivad aktiivselt tööl ja tegelevad mitmesuguste hobidega. Siiski on vanavanematel oluline roll noore pere ja laste elus. Vanaemad ja vanaisad kannavad edasi perekonnalugu ja väärtusi, mida internetist õppida ei saa.

Teemad:

• milline on tänapäeva vanavanemate roll
  • milles seisneb vanavanemate roll lapselapse kasvatamisel
  • kuidas olla teadlik vanavanem, tark ja elukogenud sõber