Ekskursioonid energeetilistesse paikadesse: Kuremäe/Pühtitsa klooster, Toila, Sillamäe promenaad

Alustame reisi Tartu Rahvaülikooli juurest Pepleri 4 kell 9.00 ja Pühtitsa/Kuremäe kloostri juurde jõuame umbes 11.15-11.30. Pärast lõunat stardime Sillamäe rannapromenaadi suunas ja tagasiteel põikame Toilasse, tagasisõit algab 17-paiku ja Tartus oleme tagasi umbes kell 19. Osalemistasu sisaldab transporti ja feng shui loengut. Kohad täitunud, soovijaid registreerime ootenimekirja.

Toimub Ainemaht Hind
4.06.2017
P, väljasõit Pepleri 4 juurest kell 9.10
29 €
Registreerima

Iidsetel aegadel asus Kuremäel eestlaste hiiepaik ja mäe all ohvriallikas.

Õigeusklike räägitud legendi järgi näinud kohalikud talupojad XVI sajandil Kuremäel imepärast ilmutust ja leidnud hiljem iidse tamme jalamilt ülipüha õigeusu ikooni. Sündmust kujutav maal on näha Kuremäe kloostri värava juures. Sellest ajast hakati mäge kutsuma ka teise nimega, 'Pühtitsa' ehk pühitsetud koht. Imeväärse sündmuse mälestuseks rajati mäele väike kabel. Kloostrit asuti Kuremäele rajama 1885. a. ja valmis 1891. aastal. Ehitati peakirik, kalmistukirik, kuberneri jaoks majakirik ja teisi vajalikke hooneid.

Klooster oli Mekaks vene-õigeusklikele Venemaalt, tegutseb tänaseni ja on isemajandav. Tänapäeval elab Pühtitsa kloostris üle pooleteistsaja nunna.

Teise maailmasõja ajal möödus rindejoon kirikust kõigest mõne kilomeetri kauguselt ja sakslased asutasid kloostri lähedale Kuremäe koonduslaagri.

Kõrge kivimüüriga ümbritsetud territooriumil on vaatamist väärivad Jumalaema Uinumise peakirik, ristimiskirik, muuseum ning omapärased heinakuhja kujulised puuriidad, väravatornid ja kõrged müürid. Pühtitsa/Kuremäe kloostri juures vaatame ringi ja kui soovite pühast allikast vett koju viia, siis võtke palun taara kaasa. Kaasa tasub võtta ka sularaha, sest praegusel ajal saab kohapeal osta suveniire (erinevad pühad pildid, küünlad jne) ja soovi korral annetada. Samuti müüakse seal Virumaa käsitööd, mett, vorsti, isegi välikohvik on enamasti avatud.

Pärast lõunat stardime Sillamäe rannapromenaadi suunas. Mõistatuslik Sillamäe on nagu üksik salapärane uitaja – sünge ajalooga, kuid kauni merevaate ja armsa vanalinnaga linnake. Kunagise Türsamäe mõisa aladele loodud linnake ehmatab ja üllatab samaaegselt.

Toilas jalutame hiiemäel Nõiametsas ja naudime merevaateid Konstatin Pätsi lemmikkohas, kus ta armastas hilist kohvi juua (Pääsupesa paviljon), naudime Toila-Oru mõisapargi vaateid ja energiat ning külastame salapärast Hõbeallika koobast.

Lõunasöök pikniku vormis Kuremäel, võtke endale toidupoolis kaasa, samuti pendel ja vitsad, kellel olemas. Palume riietuda nii, et oleks võimalikult soe ja mugav ka juhul, kui ilm jaheneb ja hakkab sadama.

Juhendaja

Siret Seeder

1999. aastast tegeleb Siret geobioloogia ja feng shuiga. Geobioloogia-alase eksami sooritas ta 2002.a. suvel Baltic Dowser's Association ja Eesti Feng Shui Klubi juures.

2003.a. läbis Norbekovi I astme kursuse.

2004.ja 2006. a. osales feng shui meistri dr Shan-Thun Hsu feng shui I, II ja III astme kursustel, mille läbimisel tunnustati teda Blue Muontain Feng Shui Instituudi diplomiga.

2007.a. osales qigongi ja reiki kursustel. Läbis ka vabastava hingamise algastme.

2008.a. läbis Siret klassikalise massaaži ja Silva meetodi kursuse ning 2009.a. Psych-K (psüühiline kinesioloogia) I astme.

Registreeri gruppi

Osaleja
Sisesta osaleja eesnimi.
Sisesta osaleja perekonnanimi.
Sisesta osaleja kontakttelefon.
Sisesta osaleja e-posti aadress, millele saadame registreerimiskinnituse.
Sisesta osaleja isikukood, et vältida segadust nimekaimudega.
Kui sul on sooduskupong, sisesta selle number siia.
Tutvu õppetöö korraldusega siin!
  1. Kursuslane garanteerib endale koha, kui kursusetasu laekub ettenähtud kuupäevaks või koolituslepingu sõlmimisega, kui ta soovib tasuda kahes osas.
  2. Kursusest loobumise korral palume sellest Tartu Rahvaülikooli viivitamatult teavitada. Kursusest loobumisel vähem kui kaks päeva enne kursuse algust või kui kursus on juba alanud, õppetasu ei tagastata.
  3. Tartu Rahvaülikoolil on õigus teha õppeplaanis muudatusi. Registreerunuid teavitatakse sellest viivitamatult. Õppetasu tagastatakse või soovi korral kantakse üle mõnele teisele kursusele.
  4. Kursuse läbinutele väljastatakse Tartu Rahvaülikooli tunnistus või tõend.

Jaga selle kursuse infot teistega.

Jaga |