Klaveriõpe: Tiiu Uski individuaaltunnid

Klaveriõpe algajatele ja edasijõudnutele, improviseerimise algõpetus. Arendatakse õppija muusikalist kuulmist, loovust, täpsust, kunstilis-muusikalist eneseväljendusoskust ja koostöövalmidust. Õppekava ülesanne on anda klaveriõppe põhiteadmisi ja oskusi, üldmuusikalisi teadmisi, tutvustada klaveriloomingut ja muusikateooria-harmoonia aluseid.

Toimub Ainemaht Hind
8.01-31.05.2018
Individuaaltunnid algajatele ja edasijõudnutele. Toimumisaeg kokkuleppel juhendajaga. Ühe akadeemilise tunni hind 20 eurot.
20 €
Registreerima

Koolituse mahu valib osaleja. Tunnid toimuvad juhendaja ja kursuslase poolt kokkulepitud aegadel. Tundide toimumisaja kokkuleppimiseks saab registreerunu kinnituskirja, milles on juhendaja kontaktid.

Tundide eest tasumine toimub üldjuhul 5 tunni kaupa. Esimese tunni eest võib tasuda eraldi. Eesmärk on luua motiveeriv õpikeskkond, mis toetaks iga õppuri isiksuse tasakaalustatud arengut ja suunaks edaspidisele elukestvale õppele.

Teemad:

• Nooditeksti õpetus kaasaegsete klaveriõpikute alusel
  • Mänguvõtted : arendame kauni klaverikõla tekitamise kunsti, sõrmede ja käte paindlikku liikumist, arendame mõtlemisviise, mis kergendavad mängu klaveril
  • Helistikud: paremaks orienteerumiseks läbime kuni 2 võtmemärgiga helistikud
  • Improvisatsioon : tutvume harmoonia märkidega, et kujundada improvisatsioon või klaverisaade meloodiatele
  • Muusika terminoloogia: läbime üldisemad tempo-, dünaamika- ja artikulatsiooni jt. muusika väljendamiseks vajaminevaid termineid.
  • Repertuaari läbimine: valime huvitavaid teoseid klassikalise- ja poppmuusika valdkonnast.

Koolituse individuaalne programm kujuneb lähtuvalt osaleja võimetest, eelnevatest oskustest ja vajadustest. Õpiväljundid koolituse lõpetamiseks on koostatud 20 tunnisele kursusele (lisaks on vajalik umbes 10 tundi iseseisvat tööd)

Juhendaja

Tiiu Usk

Tiiu Usk (s. 1936) on töötanud 44 aastat klaveriõpetajana ja kontsertmeistrina H. Elleri nim. Tartu Muusikakoolis.
Kõrghariduse omandas prof. Heljo Sepa õpilasena Tallinna Riiklikus Konservatooriumis. On olnud aastaid klaverisaatjaks Tartu Poistekoori ja meeskoori "Gaudeamus" juures. Esinenud nende kooride klaverisaatjana vabariiklikel ja rahvusvahelistel konkurssidel. On lõpetanud pedagoogina täiendusteaduskonna Leningradi Konservatooriumi juures (lõputöö teemaks "Noodistlugemine ja selle arendamine").

Registreeri gruppi

Osaleja
Sisesta osaleja eesnimi.
Sisesta osaleja perekonnanimi.
Sisesta osaleja kontakttelefon.
Sisesta osaleja e-posti aadress, millele saadame registreerimiskinnituse.
Sisesta osaleja isikukood, et vältida segadust nimekaimudega.
Kui sul on sooduskupong, sisesta selle number siia.
Tutvu õppetöö korraldusega siin!
  1. Kursuslane garanteerib endale koha, kui kursusetasu laekub ettenähtud kuupäevaks või koolituslepingu sõlmimisega, kui ta soovib tasuda kahes osas.
  2. Kursusest loobumise korral palume sellest Tartu Rahvaülikooli viivitamatult teavitada. Kursusest loobumisel vähem kui kaks päeva enne kursuse algust või kui kursus on juba alanud, õppetasu ei tagastata.
  3. Tartu Rahvaülikoolil on õigus teha õppeplaanis muudatusi. Registreerunuid teavitatakse sellest viivitamatult. Õppetasu tagastatakse või soovi korral kantakse üle mõnele teisele kursusele.
  4. Kursuse läbinutele väljastatakse Tartu Rahvaülikooli tunnistus või tõend.

Jaga selle kursuse infot teistega.

Jaga |