Tartu linna hääled ja kajavad kojad: kirikukellad ja orelid

Kutsume alates Tartu linna hääli ja kajavaid kodasid tutvustavale ekskursioonisarjale. Esimene kohtumine toimub Tartu Pauluse kirikus.

Toimub Ainemaht Hind
8.04.2018
P kell 15.00-17.15
3 ak. tundi 18 €
Registreerima

Ühel loengul osalemine (3 ak.t) 18 eurot, osalemine kõigil neljal loengul (12 ak.t) 60 eurot.

Tutvumisreisid viivad organist Anna Humala juhendamisel kokku nelja kohtumise jooksul erinevatesse kirikutesse - Tartu Pauluse, Tartu Peetri, Katoliku kirikust neljanda kohtumiseni õigeusu kirikus. Loengutsükli jooksul saab kuulda kirikukellade põlvnemislugu ja teada rohkem kirikute, orelite ja kellade ajaloo, kõla, mängimisviiside ja nimede kohta. Kaasneb võimalus külastada kirikutorne. Ekskursiooni käigus on võimalus tutvuda väikese vileoreli, pedaalharmooniumi, digioreli ja ühe Eesti suurima - vastvalminud Pascheni vileoreli isikupära ja kõlaga. Tutvustusi ilmestavad organist Anna Humala muusikalised etteasted. Huvilisel on võimalik kirikukella helistada.

Rühmatutvustuse järel on huvilistel võimalus küsida juhendajalt tutvutud oreli juures üht kuni kahte oreli eratundi kokkuleppelise ajal.

Juhendaja

Anna Humal

Anna Humal töötab alates 1997. a Tartu Pauluse kiriku organisti ja koorijuhina. 2015. a Tartu Pauluse Kirikumuusika Seltsi kunstiline juht, kellena korraldanud kontsertsarju Tartu Pauluse kirikus.

Anna Humal lõpetas 1994. a TÜ filosoofiateaduskonna. 1999. a Usuteaduse Instituudi kirikumuusika osakonna Rolf Uusvälja oreliklassi ja koorijuhina Marika Kahari juhendamisel. 2013. a omandas magistrikraadi (cum laude) Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias prof Andres Uibo oreliklassis. 2002. a tuli Normannide orelipäevadel Simunas koraalimängu konkursi võitjaks ja 2010. a Artur Kapi nim organistide konkursil kolmandale kohale. On esinenud Tallinna Orelifestivalidel, KML korraldatud kontserdisarjades, Maarjalaulude festivalil, Soomes, Poolas ja Venemaal ning koos ansambliga „Orthodox Singers“ festivalil „Probaltica“. Osalenud Peter van Dijk, Marie Louise Langlais, Hartmut Rohmeyer, Ben van Oosteni, Sergei Tserepanovi jt meistrikursustel

Registreeri gruppi

Osaleja
Sisesta osaleja eesnimi.
Sisesta osaleja perekonnanimi.
Sisesta osaleja kontakttelefon.
Sisesta osaleja e-posti aadress, millele saadame registreerimiskinnituse.
Sisesta osaleja isikukood, et vältida segadust nimekaimudega.
Kui sul on sooduskupong, sisesta selle number siia.
Tutvu õppetöö korraldusega siin!
  1. Kursuslane garanteerib endale koha, kui kursusetasu laekub ettenähtud kuupäevaks või koolituslepingu sõlmimisega, kui ta soovib tasuda kahes osas.
  2. Kursusest loobumise korral palume sellest Tartu Rahvaülikooli viivitamatult teavitada. Kursusest loobumisel vähem kui kaks päeva enne kursuse algust või kui kursus on juba alanud, õppetasu ei tagastata.
  3. Tartu Rahvaülikoolil on õigus teha õppeplaanis muudatusi. Registreerunuid teavitatakse sellest viivitamatult. Õppetasu tagastatakse või soovi korral kantakse üle mõnele teisele kursusele.
  4. Kursuse läbinutele väljastatakse Tartu Rahvaülikooli tunnistus või tõend.

Jaga selle kursuse infot teistega.

Jaga |